Функције и побољшања ажурирања за Виндовс 10 априла 2018

  Нове функције у Виндовс 10 ажурирању за април 2018

Слика љубазношћу: ТецхАдвисор.цо.ук

То је оно доба године када Мицрософт објављује ажурирања функција Виндовс 10 широј јавности. Под кодним именом Редстоне 4, ажурирање за Виндовс 10 априла 2018. је сада спремно за јавност. Првобитно се звало ажурирање Спринг Цреаторс, али је из неког разлога Мицрософт одлучио да иде са ажурирањем за Виндовс 10 априла 2018, што још увек није добро име јер име каже априлско ажурирање, али се увођење дешава крајем априла и већина корисника добиће ажурирање тек у наредним месецима јер је ово постепено увођење.

У сваком случају, након више од пола године тестирања у оквиру огранка Виндовс Инсидер-а, коначно је доступан људима широм света. Као и код свих главних ажурирања за Виндовс, и ово има свој главни део функција. Прочитајте овај чланак да бисте пронашли најбоље и значајне функције у ажурирању за Виндовс 10 априла 2018.



Листа нових функција у Виндовс 10 ажурирању за април 2018

Виндовс временска линија

  Временска линија у Виндовс 10

Виндовс временска линија је највећа и најбоља карактеристика априлског ажурирања. Временска линија подиже продуктивност и једноставност коришћења на виши ниво. Функција временске линије је првобитно требало да буде представљена са ажурирањем Фалл Цреаторс пошто је дата инсајдерима да тестирају у ажурирању Фалл Цреаторс. Али није дошао са ажурирањем Фалл Цреаторс и Мицрософт је одлучио да га даље развије како би био што бољи. Рецимо само да су урадили одличан посао.

Виндовс временска линија је у суштини приказ задатака са додатом функцијом историје. Хајде да размислимо о веб претраживачу. Можете да видите отворене картице и ако желите да видите претходно отворене картице, можете да одете у веб историју. У Виндовс временској линији можете видети све своје отворене апликације поред свих претходно отворених апликација које су отворене у последњих 30 дана. Тако бисте могли да видите шта сте све урадили у последњих 30 дана хронолошким редом. Такође их приказује по редоследу у главном дневном приказу, а такође и по сатима у подпрегледу.

Са временском линијом, можете да синхронизујете све задатке које сте радили са својим иОС или Андроид уређајем, под условом да су ови уређаји пријављени са истим Мицрософт налогом као и ваш рачунар. Од сада, само Мицрософт Едге за Андроид подржава ову функцију, али се може омогућити било којој апликацији ако је програмер вољан.

Када кликнете на дугме Временска линија, које замењује дугме Приказ задатака, Виндовс ће вам показати листу свих ваших активности на уређајима пријављеним са истим Мицрософт налогом. Приказује ваше активности и задатке из Мицрософт Едге, Оффице и других УВП апликација. Ово олакшава повратак на Оффице документ који сте последњи пут отворили пре 2 недеље. Тужна ствар је што ова функција још увек није доступна за најпопуларнији претраживач, Гоогле Цхроме или било коју другу Вин32 апликацију треће стране, али је доступна за све УВП апликације. Пошто је ово нова функција, програмерима ће бити потребно време да имплементирају ову функцију у своје апликације. Ипак, ово је најбоља карактеристика ажурирања за Виндовс 10 априла 2018.

Неар Схаре

  Дељење у близини у оперативном систему Виндовс 10

Годинама је било тешко делити датотеке преко рачунара. Мицрософт је коначно одлучио да реши овај проблем са Неар Схаре. У ствари, ово је Мицрософтов одговор на Аппле-ов Аир Дроп. Користи Блуетоотх и Ви-Фи за бежични пренос датотека и веза на друге рачунаре. Може се омогућити у опцији Дељена искуства у оквиру Систем у апликацији Подешавања. Када се омогући, може се користити за пренос било које датотеке из било које апликације која подржава опцију дељења. Можете да делите фотографије са другим рачунарима у близини из апликације Фотографије, делите веб везе из Мицрософт Едге-а, па чак и делите било коју датотеку директно из Филе Екплорер-а. Када кликнете на дугме Дели, имена оближњих рачунара ће се појавити у прозору и можете једноставно да кликнете на жељено име рачунара да бисте започели дељење.

Једна ствар која недостаје у Неар Схаре-у је његова способност да ради на Андроид и иОС уређајима. Ово би заиста олакшало пренос датотека са рачунара на телефон. Можемо се надати да ће Мицрософт додати ову функцију у Неар Схаре. Уз то, Неар Схаре је веома добродошла функција и можемо рећи да је то друга најбоља функција у ажурирању за Виндовс 10 за април.

Подршка за прогресивне веб апликације

  Мицрософт продавница у оперативном систему Виндовс 10

Мицрософт се надао да ће решити свој јаз у апликацијама помоћу универзалне Виндовс платформе (УВП), али то није успело, вероватно зато што је Виндовс 10 Мобиле био тако непривлачан за људе и програмере. Од сада, прогресивне веб апликације (ПВА) су једини начин на који Мицрософт може да унесе више апликација у Мицрософт Сторе. Са ажурирањем за Виндовс 10 априла 2018, Мицрософт је омогућио ПВА подршку у Едге претраживачу.

Прогресивне веб апликације (ПВА) се налазе негде између веб омотача и изворних апликација. ПВА су моћнији од веб омотача, али мање богати функцијама у поређењу са изворним апликацијама. ПВА су стварне веб странице, али изгледају као апликације. Са овом новом исправком, Мицрософт је омогућио Сервице Воркерс у Едге претраживачу.

  ПВА у Мицрософт продавници

Ово омогућава спољним веб локацијама да шаљу пусх обавештења, синхронизацију у позадини, штеде кеш меморију и раде ван мреже чак и када се Мицрософт Едге не користи.

Пошто су веб-сајтови међуплатформски, тако су и ПВА, тако да ће програмерима бити лакше да направе ПВА него самосталне апликације. Они такође могу да ажурирају ове апликације ажурирањем својих веб локација. Чак и ако програмери не доносе ПВА-ове у Мицрософт продавницу, Мицрософт ће сам донети ПВА-ове у Виндовс 10 продавницу користећи Бинг претраживач за индексирање одабраних квалитетних ПВА-ова.

Побољшања прегледача Мицрософт Едге

  Мицрософт Едге у ​​оперативном систему Виндовс 10

Од свог лансирања, пре 2 године, Мицрософт Едге је критикован јер није толико богат функцијама као ривалски претраживачи као што су Гоогле Цхроме и Фирефок. Али током времена, Мицрософт је ажурирао Едге новим функцијама и исправкама грешака. Као и сва ажурирања функција, ажурирање за Виндовс 10 априла 2018. такође има неке главне функције и побољшања за Едге претраживач.

Едге је сада постао модернији захваљујући побољшаном корисничком интерфејсу који приказује више инстанци језика Мицрософт Флуент Десигн. Прелазак показивача миша преко адресне траке сада ће приказати Мицрософтове веома вољене ефекте Ревеал и Ацрилиц који су велики део система Флуент Десигн.

Мицрософт Едге сада има нови Хуб који је место где можемо да видимо историју, обележиваче, преузимања, а такође и е-књиге. Побољшања укључују олакшавање прегледа и могућност закачења књиге из библиотеке на почетни екран. Када се отвори нова картица, трака фаворита ће се сада аутоматски појавити ако имате бар једног фаворита. Тамна тема је сада контрастнија и изгледа пријатније за око.

  Течни дизајн у Мицрософт Едге-у

Едге сада има неке интелигентне функције као што је памћење вашег имена, адресе и информација о кредитној картици повезане са вашим Мицрософт налогом, тако да Едге може аутоматски да попуни ове информације веб локацијама где год је то потребно. Едге сада такође подржава Ектенсион у свом ИнПривате режиму.

Ако се на картици репродукује неки звук, можете изабрати да је искључите тако што ћете кликнути десним тастером миша на картицу и изабрати опцију Муте Таб. Опција преко целог екрана је добила нека мања подешавања која омогућавају кориснику да види окно за навигацију без напуштања режима целог екрана једноставним померањем показивача миша преко врха екрана. Штампање без нереда је сада доступно у Едге претраживачу који ће корисницима омогућити да штампају веб страницу без икаквих огласа.

Едге сада има неке одличне граматичке алате који ће раставити реченице на именице, глаголе и слогове ради лакшег разумевања. Ово може бити заиста корисно за децу у раном узрасту. Много побољшања је донето у ЕПУБ и ПДФ системе који су побољшали искуство читања. Светле и тамне теме су сада доступне и за ПДФ и ЕПУБ системе. Сада је могуће и чување ЕПУБ књига.

Побољшања Цортане

  Цортана у оперативном систему Виндовс 10

Цортана је била доступна на свим главним платформама, укључујући иОС и Андроид, тако да је Мицрософт сада додао да покупи где сте отишли ​​као подразумевани предлог уместо да приказује обично предложени садржај као што је временска прогноза или шта све Цортана може да уради.

Цортана бележница је добила ажурирање и сада садржи опцију Организатор, Управљање листама и збиркама. Ово ће много помоћи у синхронизацији задатака између уређаја што ће на крају помоћи кориснику да постане продуктивнији. Постоји и картица Вештине која се може користити за управљање различитим услугама са којима је Цортана повезана.

Фоцус Ассист

  Фоцус Ассист у Виндовс 10

Куиет Хоурс је била заиста корисна функција која је омогућавала корисницима да искључе обавештења у одређеном временском интервалу. Сада је преименован у Фоцус Ассист уз додатак неколико нових функција.

Фоцус Ассист је доступан као прекидач у Акционом центру, баш као што је био за Тихе сате. Да би поставили одређена правила за Фоцус Ассист, корисници могу да оду у Подешавања и пронађу Фоцус Ассист у оквиру подешавања екрана. Постоје аутоматска правила за омогућавање Фоцус Ассист у одређено време или када се екран дуплира или када корисник игра игру или чак када корисник стигне кући. Коначно, Фоцус Ассист ће приказати резиме свих обавештења која сте пропустили док сте укључили Фоцус Ассист.

Флуент Десигн у Старт менију

  Старт мени у оперативном систему Виндовс 10

Флуент Десигн је нови Мицрософтов језик дизајна и видели смо почетак овога у прошлој години. Овај дизајнерски језик захтева године да буде потпун, али га Мицрософт полако уводи у различите делове оперативног система. Сада је мени Старт добио овај нови језик дизајна. Ефекат откривања је сада доступан у менију Старт. Календар у системској палети ће сада приказивати истакнуте делове док прелазите преко дана помоћу показивача миша.

Ови ефекти су сада доступни и на траци задатака. Акрилни ефекти и ефекти откривања ће сада бити онемогућени ако је уштеда батерије искључена, вероватно зато што ови ефекти троше много батерије.

Инсталирајте и управљајте фонтовима из продавнице

  Фонтови у Виндовс 10

Мицрософт има дугорочне планове да се у потпуности реши контролне табле преместивши опције са контролне табле у апликацију Подешавања. Као део овога, постоји нови екран Фонтови коме се може приступити из Персонализације у подешавањима.

Овај екран ће имати везу која вас води у Мицрософт Сторе да преузмете више фонтова. Ово олакшава преузимање и управљање фонтовима.

Побољшања за мој народ

Ми Пеопле је покренут са ажурирањем Фалл Цреаторс. Сада добија преко потребну функцију и неколико опција прилагођавања. Сада можете да превлачите и отпуштате контакте из Моји људи на траку задатака која помаже у распоређивању контаката у било ком одређеном редоследу који желите.

Ажурирање Фалл Цреаторс-а је омогућило да само 3 особе буду закачене на траку задатака, али са ажурирањем из априла 2018. може се закачити до 10 људи. Ову опцију можете пронаћи ако одете у Подешавања > Персонализација > Трака задатака. Људи у чворишту Моји људи сада могу да шаљу анимирана обавештења о емоџијима. Виндовс ће сада предложити апликације које најчешће користите за повезивање са Мојим људима, нажалост, само неколико апликација подржава ову функцију.

Језички пакети из Мицрософт продавнице

Језички пакети се сада могу преузети из Мицрософт продавнице. Језичким пакетима се може приступити из Подешавања > Персонализација > Трака задатака. Пошто је Мицрософт почео да користи вештачку интелигенцију и машинско учење за преводе и друге ствари, потреба за чешћим ажурирањем језичких пакета је велика. Доступност језичких пакета у Продавници би олакшала често ажурирање.

Побољшања дигиталне тастатуре

Данас се тржиште конвертибилних лаптопова и 2-у-1 повећава тако да има толико људи који користе тастатуру на екрану на својим уређајима са екраном осетљивим на додир. Естетски, тастатура на екрану сада изгледа боље са својим новим акрилним ефектима. Слично као Ворд Флов тастатура у оперативном систему Виндовс 10 Мобиле, људи сада могу да превлаче прсте преко слова да би много брже откуцали реч.

Унос више од једног емоџија је сада могуће. Мицрософт је такође олакшао корисницима оловке јер не би морали да отварају тастатуру на екрану и могу директно да пишу у траци за претрагу или другим просторима за унос.

Нова трака за игре

  Трака за игре у оперативном систему Виндовс 10

Трака за игре је несумњиво заиста корисна функција за играче уопште. Многе ствари које би биле могуће само из апликације треће стране биле су могуће помоћу траке за игре. Са ажурирањем из априла 2018., сада има језик Флуент Десигн. Тамни и светли режими су сада доступни и постоји прозиран ефекат где корисници заправо могу да виде шта се налази иза траке за игре. Икона Ксбок играча је сада замењена именом корисничког профила. Профили миксера и функција одлагања снимања такође су додати на траку за игре.

Подешавања и промене приватности

  Подешавања приватности у оперативном систему Виндовс 10

Апликација Сеттингс сада има више ефеката Ревеал у систему Флуент Десигн. Иконе за системске опције су сада мање. Многа подешавања са контролне табле су премештена у апликацију Подешавања укључујући звукове и апликације за покретање. Људи који имају рачунаре са више ГПУ-а сада би имали могућност да одаберу који ће ГПУ користити за одређену апликацију. Апликација Подешавања сада има опцију да ограничи пропусни опсег за преузимање за Виндовс ажурирања.

Блуетоотх упаривање је сада брже са новом функцијом Куицк Паир за Блуетоотх периферне уређаје. ХДР подршка за видео репродукцију је сада отворена за много више корисника. То значи да корисници који имају обичне ХД екране сада могу да уживају у ХДР садржају подржаних апликација као што је Нетфлик. Калибрација за исто се може урадити у опцијама репродукције видеа у апликацији Подешавања.

Многи корисници су дали повратне информације да Мицрософт прикупља много података за дијагностичке информације и то без знања корисника. Мицрософт сада мења ову политику пружањем прегледача дијагностичких података у апликацији Подешавања. Постоји и опција да одустанете од дељења прикупљања података о куцању и писању.

Ажурирање за Виндовс 10 априла 2018. доноси много нових функција. Ажурирање ће стићи до корисника у фазама тако да неће стићи до свих корисника у исто време. Развој Редстоне 5 се већ дешава и такође ће донети много нових карактеристика. Да ли сте надоградили на ажурирање за Виндовс 10 априла 2018? Које су ваше омиљене карактеристике? Пређите на одељак за коментаре и обавестите нас.

Популар Постс