Ажурирање за Виндовс 10 априла 2018: Врхунски дневник промена

  Виндовс 10 Април 2018 Ажурирање Пуни Дневник промена

Виндовс 10 Април 2018 Упдате је сада доступан за оне који користе помоћника за надоградњу и Виндовс Медиа Цреатион Тоол. Најновија верзија Виндовс 10 доноси много нових функција и побољшања.

Очекује се да ће Мицрософт започети увођење и испоручити коначну верзију ОС-а већем броју корисника у другој недељи маја.

Преглед

Виндовс 10 Април 2018 Упдате долази са малим бројем промена и неким новим функцијама. Иако није велико издање, побољшања су и даље вредна пажње јер ће очигледно побољшати Виндовс искуство.



На конференцији Буилд 2017 Девелопер, Мицрософт је најавио нову занимљиву функцију под називом Тимелине, која је требало да стигне са ажурирањем Фалл Цреаторс. Мицрософт је одложио лансирање временске линије, али је ова функција коначно доступна са ажурирањем из априла 2018.

Друга најзанимљивија функција је Неар Схаре која омогућава корисницима да деле датотеке и фотографије између Виндовс 10 уређаја користећи Блуетоотх.

Фоцус Ассист је још једна згодна функција која замењује тихе сате и има за циљ тихо обавештење на основу приоритета. На пример, обавештења са друштвених медија ће бити блокирана, али и даље можете да примате обавештења путем е-поште ако сте апликацију ставили на белу листу. Фоцус Ассист је користан додатак оперативном систему Виндовс 10 јер би такође утишао обавештења када играте игрице.

Виндовс 10 Април 2018 Упдате такође долази са Флуент Десигн побољшања , суптилне промене су сада доступне у целом оперативном систему. Трака задатака је такође ажурирана ефектом акрилног замућења, а апликација Подешавања такође има ефекат откривања. Не само основни елементи већ и 5 апликација прве стране као што је Мицрософт Сторе имају ефекте Флуент Десигн.

Поред тога, Мицрософт такође доноси неколико малих промена у Едге претраживач, на пример, претраживач је ажуриран побољшаним читачем ПДФ-а. Много малих детаља чини Едге моћнијом алтернативом за Гоогле Цхроме и Мозилла Фирефок, иако у најновијем ажурирању за Едге нема ничег превише узбудљивог.

Шта је ново у Виндовс 10 ажурирању за април 2018

  • Временска линија
  • Фоцус Ассист
  • Неар Схаре
  • Течнији дизајн
  • Побољшан Мицрософт Едге
  • Блуетоотх побољшања
  • Побољшања игара
  • Побољшана подешавања приватности

У овом чланку истичемо најважније и приметне промене које долазе у Виндовс 10 са следећим ажурирањем.

Временска линија

Виндовс 10 Април 2018 Упдате долази са временском линијом, новом функцијом која омогућава корисницима да управљају својим прошлим активностима, укључујући сесије прегледања веба, покренуте апликације и као и активности из Мицрософт апликација на Андроид и иОС на једном месту.

  Објављено ажурирање за Виндовс 10 априла 2018

Слика љубазношћу: Мицрософт.цом

Временска линија је уредан додатак оперативном систему Виндовс 10. Прави снимке ваших активности и омогућава вам да вратите или наставите одређену активност. Виндовс чува активности попут учитаних веб локација или уређених докумената за каснију употребу. Увек можете избрисати активност. Једноставним речима, Тимелине омогућава корисницима да управљају својим прошлим активностима на ефикаснији начин.

Виндовс временска линија је мање-више временска линија ваших активности на уређајима повезаним са Мицрософт налогом. Приказује снимке апликација и активности које су се догодиле у последњих 30 дана, а помоћу временске линије можете се вратити на одређени тренутак и наставити активност.

Мицрософт је интегрисао временску линију у Таск Виев и можете је покренути са траке задатака.

Фоцус Ассист

Можда звучи као алтернатива Куиет Хоурс, али није, јер је Фоцус Ассист више од једноставне функције ДНД. Фоцус Ассист замењује Куиет Хоурс и има додатне функције које вам заиста помажу да останете фокусирани. Мицрософт је најавио ову функцију раније ове године и Фоцус Ассист је коначно доступан као део ажурирања за Виндовс 10 априла 2018. У поређењу са Куиет Хоурс, Фоцус Ассист се очигледно покреће са гомилом побољшања.

Прво и најважније, Фоцус Ассист ће утишати ваша обавештења и омогућити вам да се фокусирате на оно што је важно. Фоцус Ассист вам омогућава да останете фокусирани и помаже вам да планирате време фокуса како бисте могли да радите, једноставним речима – ова функција осигурава да нећете бити ометани током рада. Ово је посебно корисно када играте игрице и друге активности када не желите да се појављују никаква обавештења.

  Фокус Ассист у Акционом центру

Кликните десним тастером миша на икону Ацтион Центер на траци задатака

Можете омогућити Фоцус Ассист једноставним десним кликом на икону Ацтион Центер на траци задатака. Контекстни мени ће вам омогућити да прелазите између доступних режима Фоцус Ассист као што су Искључено, Само приоритет и Само аларми. Такође можете да кликнете на прекидач Фоцус Ассист у Акционом центру и омогућите га.

  Подешавања помоћи за фокусирање у оперативном систему Виндовс 10

Бели листи апликација на листи приоритета Фоцус Ассист-а

У Подешавања -> Систем -> Помоћ за фокусирање можете да конфигуришете функцију у складу са тим и подесите функцију која има неколико режима и подешавања. У основи можете ставити апликације на своју листу приоритета, што значи да ћете и даље примати обавештења од одређених апликација. Ова функција није ограничена само на апликације, можете да конфигуришете и друга обавештења као што су текстови, подсетници и позиви (Скипе). Мицрософт је такође задржао функцију Куиет Хоурс, од којих једна омогућава контактима са беле листе да вас контактирају чак и када је функција активна.

  Функција Виндовс 10 Фоцус Ассист

Подешавања -> Систем -> Помоћ при фокусирању

У Аутоматским правилима можете да конфигуришете одређена времена када ће Фоцус Ассист бити аутоматски омогућен. Такође можете да конфигуришете који режим да се аутоматски омогући, на пример, Фоцус Ассист ће се аутоматски омогућити када играте игрице, дуплирате екран или када сте код куће. На крају, али не и најмање важно, Мицрософт Едге такође подржава функцију сличну Фоцус Ассист-у и Цортана се може користити за укључивање Фоцус Ассист-а.

Увек можете пронаћи обавештења која сте пропустили када је Фоцус Ассист био омогућен у Акционом центру кад год сте слободни, тако да другим речима, нећете пропустити ниједно обавештење јер ће бити сачувано у Акционом центру.

Неар Схаре

Једна од занимљивих функција укључених у оперативни систем Виндовс 10 је Неар Схаре која корисницима омогућава да деле садржај између два уређаја. Мицрософт унапређује функцију дељења у оперативном систему Виндовс после дужег времена, а Неар Схаре је доступан само за рачунаре који користе Виндовс 10 Април 2018 Упдате ажурирање са Блуетоотх подршком.

Функција Неар Схаре се може активирати из Акционог центра којем се може приступити у десном доњем углу траке задатака. Када кликнете на икону, функција Неар Схаре ће бити омогућена, сада можете да шаљете и примате датотеке. Ако Неар Схаре недостаје у Акционом центру, идите до апликације Подешавања > Систем > Обавештења и радње > и додајте опцију „Дељење у близини“.

Како да користите функцију Неар Схаре у Виндовс 10 ажурирању за април 2018

  Дељење у близини

Неар Схаре је лакше него што мислите, све што треба да урадите је да отворите прегледач Мицрософт Едге или апликацију Мицрософт Пхотос и кликнете на опцију Дели. Искачући прозор ће приказати рачунаре са омогућеним Блуетоотх-ом у вашем домету и морате да кликнете на било који рачунар да бисте поделили веб страницу из Едге-а или фотографије из апликација за фотографије. Пријемник ће видети упит и фотографија ће бити сачувана у фасцикли. Док у случају везе, Мицрософт Едге ће аутоматски отворити веб страницу на рачунару пријемника.

Такође је вредно напоменути да ваш уређај мора да подржава Блуетоотх да би могао да шаље или прима датотеке. Штавише, пријемник мора бити у вашем Блуетоотх домету, ако рачунар није у домету, није могуће делити или примати датотеке. Неар Схаре је уредан додатак оперативном систему Виндовс 10 и могао би се побољшати у будућности уз подршку за опције бржег повезивања као што је Ви-Фи.

Мицрософт ивица

  Мицрософт Едге у ​​Виндовс 10 ажурирању за април 2018

Мицрософт Едге можда није толико популаран као Гоогле Цхроме, али компанија покушава да побољша претраживач са сваким ажурирањем функције Виндовс 10. Мицрософт Едге је тренутно подразумевани претраживач у оперативном систему Виндовс 10 и претраживач добија нове функције када компанија објави велика ажурирања за ОС, што се дешава само два пута годишње. Док се с друге стране, претраживачи трећих страна као што су Гоогле Цхроме и Фирефок ажурирају много бржим темпом.

Мицрософт је за сада одустао од планова да доведе Едге у ​​продавницу, а ово није баш најбољи начин да се такмичите са ривалима. Иако Виндовс 10 Април 2018 Упдате не доноси велике промене у Едге, претраживач се и даље развија са мањим изменама и променама у најновијој верзији оперативног система. Мицрософт доноси мноштво побољшања новог подразумеваног оперативног система, од којих су нека заснована на повратним информацијама корисника.

Прво и најважније, Мицрософт Едге добија побољшања Флуент Десигн-а, можете приметити побољшања корисничког интерфејса на картицама, а визуелни ремонт у тамној теми доводи Едге у ​​линију са другим апликацијама и карактеристикама оперативног система. Тамна тема сада има тамније црне боје и много бољи контраст са свим бојама, текстом и иконама. Непотребно је рећи да је кориснички интерфејс Едге ажуриран како би изгледао визуелно пријатније.

Говорећи о Флуент Десигн-у, Мицрософт Едге има ефекат Откривања на дугмадима за навигацију и траку са картицама. Штавише, ХУБ који укључује Фаворите, Реадинг, Хистори, Довнлоадс такође има ефекат замућења и откривања.

  Мицрософт Едге и Флуент Десигн

Поред Флуент Десигн-а, дугме за обележиваче и прелазак су спојени у једно тако да корисници могу да управљају обележивачима на много бољи и прецизнији начин. Постоје и додири испод хаубе које можда нећете приметити и то се дешава са сваким издањем, штавише, перформансе претраживача су сада једнако добре као и конкуренти.

Мицрософт Едге такође подржава нове прецизне покрете тачпеда као што су померање са два прста, штипање и зумирање.

Мицрософт Едге долази са функцијом која вам омогућава да се фокусирате на свој посао, на пример, сада можете да кликнете на икону звука да бисте искључили и укључили звук на картици која репродукује звук. Слично, књиге, ПДФ-ови и странице за приказ за читање коначно подржавају цео екран тако да можете да читате страницу без икаквог ометања.

  Близу дељења у Мицрософт Едге-у

Мицрософт Едге добија подршку за дуго очекиване прогресивне веб апликације (ПВА), као резултат тога, претраживач је ажуриран да подржава Сервице Воркерс и Пусх и Цацхе АПИ-је. Другим речима, можете да примате обавештења са веб локација на Мицрософт Едге-у у позадини.

Мицрософт Едге такође добија мања подешавања као што је могућност искључивања звука за појединачне картице. Поред тога, режиму ИнПривате у Мицрософт Едге-у је сада дозвољен приступ екстензијама и попуњавање лозинки на одређеним веб локацијама.

Поред тога, Мицрософт Едге коначно подржава функцију аутоматског попуњавања на веб обрасцима. Другим речима, Мицрософт Едге ће се синхронизовати са Мицрософт налогом да би сачувао информације о картици и понудио да се информације о картици аутоматски допуне кад год је то потребно, непотребно је рећи да ова функција доприноси много беспрекорном и безбедном искуству прегледања. Такође можете блокирати одређене сајтове да сачувају лозинку.

ПДФ Реадер уграђен у Мицрософт Едге сада може да чува бесплатне ЕПУБ књиге, а искуство са ПДФ обележивачима је такође побољшано. ПДФ читач је такође ажуриран са тамним и светлим режимима.

На крају, али не и најмање важно, пакет Веб Медиа Ектенсионс за Мицрософт Едге је сада доступан, што значи да су формати укључујући ОГГ садржај сада подржани у претраживачу.

Блуетоотх побољшања

  Блуетоотх подешавања у оперативном систему Виндовс 10

Мицрософт представља нову функцију бешавног Блуетоотх упаривања која се зове Свифт Паир. Блуетоотх Свифт Паир је у основи нови начин за побољшање процеса Блуетоотх упаривања, Мицрософт је то постигао елиминисањем неких корака потребних приликом упаривања два уређаја са традиционалном методом у оперативном систему Виндовс.

Свифт Паир је најновији начин за упаривање ваших Блуетоотх периферних уређаја са Виндовс 10 рачунарима, омогућава корисницима да повежу Блуетоотх периферију са режимом упаривања којем се лако може приступити и процес упаривања почиње када се кликне на опцију Повежи у обавештењу.

Свифт Паир има за циљ побољшање почетне везе. Представља веома важан елемент целокупног искуства наших уређаја. Одушевљени смо што можемо допринети овој важној техничкој прекретници и учинити наше уређаје компатибилним са њом .
Фредериц Фраппереау, Девелопер Релатионс у Логитецх-у, рекао је у саопштењу.

Омогућавање Блуетоотх Свифт Паир-а у ажурирању за Виндовс 10 априла 2018:

  • Повежите Блуетоотх периферију са рачунаром у режиму упаривања.
  • Виндовс ће аутоматски приказати обавештење када се периферна јединица налази у вашем уређају и можете да кликнете на Повежи да бисте започели процес упаривања.
  • Виндовс ће приказати још једно обавештење кориснику када се заврши.
  • Виндовс неће приказати обавештење и уклонити постојеће обавештење из Акционог центра када периферни уређај више није у домету.

Такође је вредно напоменути да је Мицрософт већ имплементирао ову функцију у свој Сурфаце Прецисион Моусе, а ниједан постојећи прибор неће подржавати ову функцију.

Нова трака за игре

  Виндовс 10 трака за игре

Слика љубазношћу: Мицрософт.цом

Мицрософт обнавља Гаме Бар у Виндовс 10 и доносећи елементе Флуент Десигн који су већ доступни у неким апликацијама као део Универзалне Виндовс платформе (УВП). Ефекат транспарентности у Гаме Бар-у свакако изгледа добро, и светли и тамни режими подржавају елементе Флуент Десигн.

Трака за игре је такође добила нове анимације, сат и опције емитовања које се приказују као дугмад за пребацивање. Мицрософт је такође додао пречице за Подешавања, Миксер и Ксбок Ливе профиле.

Приватност

Мицрософт је често оптуживан да шпијунира кориснике са Виндовс 10 и неколико тужби је тражило од Мицрософта да преправи подешавања приватности. Мицрософт са ажурирањем из априла 2018. доноси неколико промена у вези са приватношћу, укључујући нови екран за подешавање приватности за прву инсталацију. Мицрософт још једном покушава да реши све ове недоумице побољшањима контроле приватности.

Ново искуство екрана за подешавање приватности

  Екран за подешавање приватности за Виндовс 10 (1)

Нови екран чаробњака за подешавање приватности у оперативном систему Виндовс 10

Нови екран приватности је једноставан за коришћење и омогућава корисницима да прегледају сва своја подешавања приватности која се приказују на појединачним екранима кроз цео чаробњак. На пример, Мицрософт ће вам омогућити да конфигуришете подешавања приватности за функције попут „Пронађи мој уређај“ пре покретања оперативног система.

  Подешавања приватности у оперативном систему Виндовс 10

Нове поставке приватности у оперативном систему Виндовс 10

Мицрософт такође омогућава корисницима да контролишу и управљају приступом апликације вашим личним подацима као што су фотографије, видео и документи на једном месту. То је заиста леп додатак контролама приватности у оперативном систему Виндовс 10, другим речима, апликације трећих страна би могле да читају датотеке ускладиштене у одређеној фасцикли само ако им дате дозволе, у супротном апликације не могу да приступе вашим датотекама.

Мицрософт је такође обновио одељак Подешавања приватности за Виндовс 10 и нове опције су прилично једноставне. Мицрософт је додао одељак Говор, мастило и куцање који корисницима омогућава управљање, брисање и приступ речнику који укључује речи које је Мицрософт прикупио како би пружио боље предлоге и предвиђања за Виндовс 10 тастатуру на додир. Можете уклонити све уносе у овом новом одељку.

  Дијагностика и повратне информације у оперативном систему Виндовс 10

На крају, али не и најмање важно, Мицрософт је коначно додао опцију која омогућава корисницима да уклоне дијагностичке податке које је прикупила компанија. Компанија прикупља неличне податке како би побољшала перформансе оперативног система и исправила грешке.

Виндовс 10 Април 2018 Упдате није велико издање, али број побољшања у ажурирању је знатно већи и побољшава мале ствари које могу пружити боље корисничко искуство.

Популар Постс